معرفی انواع پتوس


پتوس یکی از محبوب ترین گیاهان آپارتمانیه که با شاخه های آویز و برگهای قلبی شکلش زیبایی خونه شما رو دو چندان می‌کنه. نگهداری پتوس خیلی آسونه و علاوه بر زیبایی و مقاومت بالا، از زمان های قدیم تا به حال پرطرفدارترین گیاه از نظر فنگ شویی هم بوده و نقش مهمی در اکسیژن سازی و پاکسازی هوا از سموم و انرژی های منفی ایفا می‌کنه. این گیاه زیبا دارای انواع مختلف با شکل ظاهری متفاوت هست که از انواع  اونها می‌تونیم به پتوس ابلق، پتوس سفید، پتوس ارتشی، پتوس مرمری و… اشاره کرد.

 

یکی از دلایل اصلی محبوبیت پتوس، زنده موندن و رشد این گیاه در آب و بدون خاک هست. بنابراین با توجه به این ویژگی، پتوس می‌تونه برای افراد مبتدی در زمینه نگهداری گل و گیاه هم مناسب باشه.

خبر خوب بعدی درباره این گیاه اینه که در طیف وسیعی از شرایط محیطی رشد می‌کنه و یک گزینه عالی برای حمام یا دفتر کار شماست چون می‌تونه  نور کم رو تحمل کنه و با خاک فقیر و خشکی کوتاه مدت به خوبی کنار بیاد.

متاسفانه گیاه پتوس برای کودکان و حیوانات خانگی سمی محسوب میشه، پس بهتره در صورتی که حیوان خانگی یا نوزاد دارید برای انتخاب پتوس کمی بیشتر فکر کنید.

 

 

پتوس در طیف وسیعی از شرایط نوری رشد می‌کنه اما نور روشن و غیر مستقیم رو ترجیح می‌دهه. این گیاه نور کم، نیم سایه و یا سایه رو به خوبی تحمل می‌کنه اما نوع مرمری و ابلق به دلیل داشتن برگهای روشن باید نور بیشتری دریافت کنن.

توجه کنید که به هیچ عنوان گیاه رو در معرض نور مستقیم آفتاب قرار ندید چرا که باعث سوختگی برگ ها می‌شه.

نیاز نوری کم گیاه پتوس رو برای ادارات، شرکت ها و خونه های کم نور مناسب کرده.

بهترین دما برای رشد این گیاه دمای ۱۵ الی ۲۵ درجه سانتی گراد هست.

زمان مناسب برای آبیاری پتوس زمانیه که رویه خاک گلدان کامل خشک شده باشه. پوتوس خاک همیشه خشک یا مرطوب رو دوست نداره و با آبیاری منظم از خشکی کشیدن گیاه که باعث قهوه ای و خشک شدن لبه برگها می‌شه، جلوگیری کنید

رطوبت محیط برای گیاه پتوس کافیه اما در صورتی که محیط خشکه و نوک برگها خشک شده، بهتره برگها رو 2 یا 3 روز در میون و بعد از غروب آفتاب غبارپاشی کنید.

 

راستی، همونطورکه گفتیم، پوتوس از جمله گیاهانی هست که توی آب هم رشد می‌کند اما کیفیت ریشه و برگهاش مثل پوتوس کاشته شده توی خاک نیست. توجه داشته باشید که انتقال قلمه ای که ریشه اون در آب رشد کرده و بزرگ شده و مدت طولانی در آب نگهداری شده، کمی دشواره و ممکنه قلمه از بین بره.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

تماستلگرام